مراکز آموزشی معتبر

این روزها کانادا به یکی از مقاصد مهم تحصیل برای ایرانی ها تبدیل شده است. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید، باید با موسسات آموزشی منتخب کانادا (Designated Learning Institutions) آشنا باشید و برای آنها اقدام کنید. این موسسات که به اختصار به آنها (DLI) گفته میشود شامل دانشگاه ها یا کالج هایی هستند که توسط دولت کانادا ارزیابی شده اند و صلاحیت میزبانی از دانشجویان بین المللی را دارا می باشند.

این موسسات تنها موسسات معتبری هستند که توسط دولت کانادا برای آنها ویزای دانشجویی صادر می کنند. بنابراین شناخت این موسسات برای افرادی که از خارج از کشور کانادا و به ویژه ایران اقدام به اپلای می کنند، اهمیت زیادی دارد. در نظر داشته باشید که این قانون شامل مدارس ابتدایی و دبیرستان نمی شود و در حقیقت تمامی این مراکز در کشور کانادا موسسات آموزشی منتخب به شمار می آیند و شماره (DLI) به کالج و دانشگاه اختصاص دارد.

پس می توان دریافت که همه دانشگاهها و یا کالجهای کانادا دارای مجوز دعوت از دانشجویان خارجی نیستند. اهمیت شناخت موسسه آموزشی منتخب نیز به همین دلیل است و شما در اولین گام برای انتخاب موسسه تحصیلی موردنظر خود باید شماره DLI آن را بررسی کنید.